Eğlence Parkları / Lunaparklar

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the elctrification of Amusement Rides

Eğlence parkı ziyaretçierinin farkında olmamasına rağmen, hareketli parçaların yakınına veya üzerine monte edilen elektrifikasyon sistemleri tarafından eğlenceleri daha keyifli hale getirilir. Atlıkarınca dönme dolap, serbest düşüş kuleleri gibi eğlence araçlarında sağlam ve güvenilir elektrifikasyon sistemlerinin kullanılması gereklidir. Elektrik komponentleri içeride veya dışarıda hatta su altında bile yüksek güvenlik önlemleriyle çalıştırılmalıdır. Aynı zamanda, eğlence parkı tasarımcıları ve park sahipleri estetik kayıplar yaşamak istemezler. Ekonomik sebeplerden dolayı, emniyet konusunda da olduğu gibi, işletmeciler bu tür kayıpları göze alamazlar.

Conductix-Wampfler tüm dünyadaki büyük eğlence parkları ve sürüş üreticileri ile iş ortaklığını yıllardır sürdürmektedir. Yüksek kaliteli güvenilir elektrifikasyon çözümlerimiz dünyanın en büyük eğlence parklarında kullanımıyla kanıtlanmıştır. Ürünlerden oluşan geniş bir portföy maksimum güvenlik ve kullanıcı ihtiyaçlarının karşılandığının en büyük göstergesidir. İster standart bir ürün olsun, ister özel bir ürün, önerilerimiz başka sistemlere göre önyargısız doğru olan olacaktır.

Eğlence sürüşlerinde kullanılabilecek ürünlerimiz:

İletken Raylar – doğrusal veya eğimli sürüşler için güç. İletken raylar daha geniş çaplarda kayar bilezik komplelerine dönüştürülebilir. Güçlü, yüksek akımlı raylar insan taşınması ve gezinti sürüşleri için kullanılabilir.

Kayar Bilezik Kompleleri – bölmeli veya bölmesiz, tüm çalışma koşullarında tüm dairesel sürüşlerin döner parçalarına güç ve veri iletimi. Sunduklarımız daha kompleks sistemler için fiber optik döner eklemler.

Endüktif Güç Transferi (IPT®) – doğrudan temas olmadan güç ve veri iletimi IPT® geleneksel iletkenlerin çalışmadığı ve dünyadaki önemli tematik parklarında bulunabilen "ıslak sürüş" için idealdirt.

Yay-Tahrikli Kablo Makaraları – hareket edebilen sahne aydınlatması, ses ve video sistemleri için gerekli gücü taşıyan  dikey kabloları yönetmek için

Jay Telsiz Uzaktan Kumandalar –  makinelerin uzaktan kullanılması ve izlenmesi için güvenli bir yol sağlar. Geniş yelpazedeki endüstriyel ve emniyetli telsiz uzaktan kumandalar, çok sayıdaki eğlence parkı uygulamasına yönelik sayısız çözüm sunmaktadır.

Çelik Hız Treni Korku Tüneli Hibrid Sistemi "ARTHUR - Minimoylar’ın Krallığı "

Teknik Gereklilikler: Raylar boyunca uzanan yedi adet tepeden askılı enerjili hız treni için Güç Kaynağı ve veri aktarım hazırlığı
İşletmeci: Europa-Park GmbH (Limited Şirket) ve Co Mack KG (Limited Ortaklık Şirketi)

Ayrıntılı bilgi

Askıda uçuş „Volo da Vinci“

Teknik şartlar: Askıda uçuş aleti için enerji ve veri transferi
Uygulayıcı: Europa-Park GmbH & Co.

Ayrıntılı bilgi

Güzergahı sınırlandırılmış „Multi-Taşıyıcı“

Teknik şartlar: Hız treni güç beslemesi
Uygulayıcı: Phantasialand

Ayrıntılı bilgi

Atlı karınca ‘’Disko Dansı’’

Teknik şartlar: Atlı karınca güç beslemesi
Uygulayıcı: Kočka - Lunapark

Ayrıntılı bilgi

Devrilme Kulesi „El Volador“

Uygulama: Devrilme Kulesi „El Volador“
Uygulayıcı: Bellewaerde Park Belçika

Ayrıntılı bilgi

Gyro düşürme„Scream“

Uygulama: Gyro düşürme„Scream“
Uygulayıcı: Heidepark Soltau, Almanya

Ayrıntılı bilgi

Londra Gözü

Uygulama: Dönme Dolap Güç Transferi
Uygulayıcı: London Eye,İngiltere (Millennium Wheel)

Ayrıntılı bilgi