Eğlence Parkları / Lunaparklar

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the elctrification of Amusement Rides

Eğlence parkı ziyaretçierinin farkında olmamasına rağmen, hareketli parçaların yakınına veya üzerine monte edilen elektrifikasyon sistemleri tarafından eğlenceleri daha keyifli hale getirilir. Atlıkarınca dönme dolap, serbest düşüş kuleleri gibi eğlence araçlarında sağlam ve güvenilir elektrifikasyon sistemlerinin kullanılması gereklidir. Elektrik komponentleri içeride veya dışarıda hatta su altında bile yüksek güvenlik önlemleriyle çalıştırılmalıdır. Aynı zamanda, eğlence parkı tasarımcıları ve park sahipleri estetik kayıplar yaşamak istemezler. Ekonomik sebeplerden dolayı, emniyet konusunda da olduğu gibi, işletmeciler bu tür kayıpları göze alamazlar.

Conductix-Wampfler tüm dünyadaki büyük eğlence parkları ve sürüş üreticileri ile iş ortaklığını yıllardır sürdürmektedir. Yüksek kaliteli güvenilir elektrifikasyon çözümlerimiz dünyanın en büyük eğlence parklarında kullanımıyla kanıtlanmıştır. Ürünlerden oluşan geniş bir portföy maksimum güvenlik ve kullanıcı ihtiyaçlarının karşılandığının en büyük göstergesidir. İster standart bir ürün olsun, ister özel bir ürün, önerilerimiz başka sistemlere göre önyargısız doğru olan olacaktır.

Eğlence sürüşlerinde kullanılabilecek ürünlerimiz:

İletken Raylar – doğrusal veya eğimli sürüşler için güç. İletken raylar daha geniş çaplarda kayar bilezik komplelerine dönüştürülebilir. Güçlü, yüksek akımlı raylar insan taşınması ve gezinti sürüşleri için kullanılabilir.

Kayar Bilezik Kompleleri – bölmeli veya bölmesiz, tüm çalışma koşullarında tüm dairesel sürüşlerin döner parçalarına güç ve veri iletimi. Sunduklarımız daha kompleks sistemler için fiber optik döner eklemler.

Endüktif Güç Transferi (IPT®) – doğrudan temas olmadan güç ve veri iletimi IPT® geleneksel iletkenlerin çalışmadığı ve dünyadaki önemli tematik parklarında bulunabilen "ıslak sürüş" için idealdir.

Enerji Kılavuz Zincirleri – kablolu veya borulu, enerji zincirli doğrusal veya dairesel sürüşler için idealdir.

Yay-Tahrikli Kablo Makaraları – hareket edebilen sahne aydınlatması, ses ve video sistemleri için gerekli gücü taşıyan  dikey kabloları yönetmek için

Topple tower „El Volador“Topple tower „El Volador“Topple tower „El Volador“
İndirilenler: 

Devrilme Kulesi „El Volador“

Uygulama
Devrilme Kulesi „El Volador“

Uygulayıcı

Bellewaerde Park Belçika

Müşteri

Huss Parc Attractions

Ürünler

  • 0811: 11+ Toprak ( dikey uygulama , yaklaşık 10 metre) 9+ toprak (tam çember, Ø = ca. 2 m)
  • 5100: Tam izoleli kontak bileziği GS29 ( kulenin ayağına monte edilmiş)

Ek bilgiler
Kontak bileziği

Benzer Ürünler

Single FlexLine 0811