Konteyner Taşımacılığı

RMG Container Cranes are moving containers in a container block at a container terminal

Küresel ticarette genellikle standart konteynırlar kullanılır. Yılın 365 günü boyunca 7/24 yüksek hacimi muhafaza etmek için deniz ve nehir konteynır terminalleri ve ayrıca demiryolu ve karayolları terminalleri, zorlu ortamlarda çalışabilecek güvenilir ve verimli ekipmanlara ihtiyaç duyarlar. Enerji ve veri iletim sistemleri, Gemiden-Limana Vinçler, Raylı Seyyar Vinçler (RMG), ve Lastikli Vinçler (RTG)' e güç aktarımında önemli rol oynarlar. Konteyner vinçleri, son derece gelişmiş elektrik komponentleri kullanırlar. Otomasyona dayalı "geleceğin limanları" yeni tip konteynır taşıma donanımına ve enerji/veri iletim sistemine, yeni yaklaşıma ihtiyaç duyacaktır. Fosil yakıt tüketimini ve hava kirliliğini azaltmak için, limanlar, konteynır taşıma donanımlarında kullandıkları yanmalı motorları elektrik tahrikli motorlara dönüştürmektedir.

Conductix-Wampfler, konteynır taşıma endüstrisinde onlarca yıllık deneyime sahiptir. Firmamız elektrifikasyon için vinçler ve diğer liman makineleri konusunda güvenli, pratik ve özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır. Müşterilerimizin küresel aktiviteleri dünya çapındaki anahtar teslim sistemlerimiz, güçlü satış sonrası hizmetlerimiz ve mühendislik ağımız ile desteklenmektedır. Bu bağlamda sunduğumuz çeşitli seçenekler şunlardır:

Motor Tahrikli Kablo Makaraları - ayarlanabilir, STS ve RMG vinçleri üzerindeki ana enerji beslemesi ve veri kabloların yönetimi için değişken frekans tahriği veya manyetik. Sürekli enerji ve veri iletimi özel kayar bilezik kompleleri ve fiber optik vericiler ile garanti altına alınmıştır. Motorlu kablo makaraları, yayma kabloları sayesinde hızlı yatay hareketler yapabilir ve dizel RTG'nin elektrikli E-RTG'ye dönüşümü bir çözümdür.

Kablo Feston Sistemleri – sağlam ve güvenilir; konteyner vinçleri üzerindeki veri ve güç kablolarının çapraz hareketini yönetmek için motorlu veya motorsuz.

İletken ray sistemleri – “E-RTG'ler” için özel olarak tasarlanmıştır, bu dizel güçlü RTG'nin yerine geçer. Herhangi bir pnömatik veya hidrolik komponentler olmadan çalışan en yeni Drive-In sistemi geleneksel tak-çıkar olarak kullanılabilir. İletken çubuklar  özel veri transferi için güç sağlayabilir . Yerleşik yüksek voltaj  iletken ray sistemleri STS konteyner vinç hareketi için güç üretir. Yüksek amper iletken ray sistemleri, STS konteyner vinçleri için kablo makaraları bir alternatiftir.

Endüktif Güç Transferi (IPT®) - son teknoloji endüktif şarj çözümleri, akülü (IPT ® şarjı), AGV gibi elektrikli liman çözümleri ve dört ayaklı portal vinç.

Kablo koruma sistemleri –  Trenchguard ve CoverZip sistemleri, kablo koruma.

Jay Telsiz Uzaktan Kumandalar –  makinelerin uzaktan kullanılması ve izlenmesi için güvenli bir yol sağlar. Geniş yelpazedeki endüstriyel ve emniyetli telsiz uzaktan kumandalar, çok sayıdaki konteyner elleçleme uygulamasına yönelik sayısız çözüm sunmaktadır.