Madencilik

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Mining industry

Küresel büyüme ve altyapı gelişmeleri, mineraller, metaller ve kömür kaynakları gibi doğal kaynaklara bağlıdır. Kesme ve yeraltı kazı çalışmaları için güçlü elektrikli makinelere ve minimum emisyona ihtiyaç vardır. Özelleştirilmiş enerji ve veri iletim sistemleri, tozlu, patlama tehlikesi olan çalışma alanları ve yüksek titreşimli veya G kuvveti oluşan alanlar için gerekir. Boyut ve güçlerine bağlı olarak, madencilik makineleri farklı koşullarda, genellikle 36 kV voltaj gereken yerlerde aralıksız olarak çalışmaktadır. Geniş ebatlı kazılar ve ekipmanlar , elektrikli papuçlar veya geniş taşıyıcılar için kablo ve kayar bilezik gereksimi mevcuttur. Kazma ve patlatma ekipmanı, sert kayalar ve yer altı madenciliği için kullanılır, bu çalışalarda kompakt kablo yönetim sistemlerine ihtiyaç duyulur. Püskürtme makineleri, patlatma deliği makineleri ve diğer yeraltı ekipmanları için mobil güç gerekir. Akülü yeraltı transfer taşıtları için esnek şarj sistemlerine gerek duyulur.

Aralıksız yapılan madencilik çalışmalarında, Conductix-Wampfler, madencilik ekipmanları ve makineleri konusunda kendini kanıtlamıştır. Global satış, mühendislik ve satış sonrası hizmet ağımız müşterilerimizin global çalışmalarında onları desteklemektedir. Motor-Tahrikli Kablo Makaraları – uzun-seyahat güç kablosu sağlayan elektrikli ve hidrolik tahriklerle güçlendirilmiştir. Ekskavatörler ve kazma ve patlatma makineleri. Ürettiğimiz  motorlu makaralarımız, güç sürekliliği sağlayabilmek için kayar bilezik komplelerine ve transfer araçları ve ham madde nakliyesi için kablolara sahiptir.


Kablo Feston Sistemleri  son derece sağlam ve güvenilirdir - gezer vinç, taşıyıcı ve benze ekipman için makine hareketlerine uyum (yatay veya dikey) sağlayabilir ve ayrıca tşaıyıcı kemer gerilim üniteleri gibi makinelerdeki kabloları yönetmek için kullanılır. Özel kablo arabaları "elmas arama" ve hassas çalışmalarda kullanılabilir.

Yay-tahrikli Kablo Makaraları – kompak, paslanmaz çelik yay tahrikli kablo makaraları makine elemanlarının yatay ve dikey hareketleri için kullanılan kabloları yönetir.

İletken raylar – Sağlam ve aşınmaya karşı dirençlidir, transfer araçlarının ve diğer taşıma donanımı için güç sağlar. Özel iletken çubuk sistemleri akü-tahrikli yer altı madencilik taşıtları şarj eder.

Jay Telsiz Uzaktan Kumandalar –  makinelerin uzaktan kullanılması ve izlenmesi için güvenli bir yol sağlar. Geniş yelpazedeki endüstriyel ve emniyetli telsiz uzaktan kumandalar, çok sayıda madencilik uygulamasına yönelik sayısız çözüm sunmaktadır.

Maden yatağı için 4 adet istifleyici ve boşaltıcı

Uygulama: 4 adet istifleyici&Maden yatağı için boşaltıcı
Uygulayıcı: MaJiShan Port, [CN]

Ayrıntılı bilgi

Bakır Madeni Taşıyıcı Sistem (İstifçi/Taşıyıcı Köprü)

Uygulama: Bakır Madeni Taşıyıcı Sistem (İstifçi/Taşıyıcı Köprü)
Uygulayıcı: Southern Peru Copper Corporation

Ayrıntılı bilgi

Merdiven sistemli depolama için besleme (kömür madeni)

Uygulama: Merdiven sistemli depolama için besleme (kömür madeni)
Uygulayıcı: SME - CEZ, Elektrik Üretim Şirketi, Detmarovice

Ayrıntılı bilgi

Enerji ve data (FO) transferi ekskavatör

Uygulama: Küreme tekerli ekskavatör
Uygulayıcı: Açık maden linyit işletmesi Almanya

Ayrıntılı bilgi