Otomotiv

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Automotive industry

Otomobil üretim tesisleri yüksek adetlerde yüksek kaliteli araçlar üretirler. Fakat hızla değişen modellerin taşınması esnek olmalıdır. Sadece modern otomobil üretim tesislerinde güvenilir ve ergonomik donanımlar kullanılmaktadır – bu tesislerde Conductix-Wampfler ürünlerini görebilirsiniz.

Üretimin ilk aşamalarında, elektrikli tavan vinçleri (EOT) çelik gibi temel ham maddelerin taşınmasında kullanılır. Transfer taşıtları malzemeyi ve gereçleri yerlerinden alır. Komponentler Elektrikli Ray Sistemleri vasıtasıyla (EMS) gövde işleme bölümüne taşınır, (BIW) burada gövde şeklini almaya başlar. EMS veya güçlendirilmiş kayar taşıyıcılar araç gövdesini boya bölümüne taşır. Geniş boyuttaki Otomatik Depolama ve Geri alma sistemleri (AS/RS) montaj sırasına göre anlık depolama sağlarlar. Otomatik Kılavuzlu Taşıtlar (AGV) ve ray kılavuzlu taşıtlar (RGV) "evlilik" hattına taşırlar. Son olarak EMS ve bantlar, ürünü tavan hatlarından taşırlar taban hatları. Montaj işçileri istasyonları, hoists, dengeleyicileri, ve gerekli nakliye aletlerini, pnömatik veya güç tahrikli, kullanarak gerekli işlemleri yaparlar.

Otomobil endüstrisinin tüm alanlarında enerji ve veri iletim sistemleri sunmaktayız. Güç ve veri transferi için; vinçler, elektrikli tek ray sistemleri, taşıyıcılar, transfer araçları, tava systems, veya montaj gereçleri olarak Conductix-Wampfler ihtiyaçlarınız için doğru çözümler sunar.

İletken raylar – güç EOT vinci, elektrikli tekray sistemleri (EMS), transfer araçları, esnek taşıma sistemleri ve geniş bir yelpazede AS/RS.

Kablo Feston Sistemleri – EOT vinci köprü hareketi için kablo yönetimi, montaj hattı, elektrik ve sıkıştırılmış hava hatları yönetimi

Temassız güç transferi (IPT®) –    transfer taşıtları için temassız enerji, kaldırma tablalı hatlar,Otomatik Kılavuzlu Taşıtlar veya (Ray Kılavuzlu) Taşıtlar (RGV) için güç sağlar.

Elektrik/Sıkıştırılmış Hava SistemleriAlet Nakliyesi, ve Dengeleyiciler – montaj hatlarında üretkenliği ve emniyeti arttırmak için, montaj hattı gereçlerine, elektrik ve sıkıştırılmış hava güçlerine kolay erişilebilir sistemler sunarız.

Yay tahrikli Kablo Makaralar – farklı tiplerdeki transfer taşıtlarının testi için harici 12V enerji beslemesi sunarız.

Yüksek hızlı Hücresel Tamponlar – kaldırma istasyonlarındaki ve döner tablolardaki çarpışma siddetini azaltmak için

Jay Telsiz Uzaktan Kumandalar –  makinelerin uzaktan kullanılması ve izlenmesi için güvenli bir yol sağlar. Geniş yelpazedeki endüstriyel ve emniyetli telsiz uzaktan kumandalar, çok sayıda otomotiv uygulamasına yönelik sayısız çözüm sunmaktadır.

Otomatik güdümlü vagonlar – Bir otomobil üretim tesisindeki birleşme hattı

Teknik Gereklilikler: Otomatik Güdümlü vagon için temassız güç kaynağı, aynı zamanda birleşme hattının kaldırma pistonu için

Ayrıntılı bilgi

Elektrikli tek-ray sistemi

Teknik şartlar: Montaj hattı yerleşim planı değişimi ile yapılan EMS kapı konveyörü modifikasyonu
Uygulayıcı: CLEMESSY

Ayrıntılı bilgi

Otomatik kılavuzlu transfer araçları – Yapı makineleri montaj hattı

Teknik şartlar: Otomatik kılavuzlu transfer araçları için temassız enerji besleme sistemi

Ayrıntılı bilgi

Schubskid | Otomotiv sektöründe montaj hattı tavanda taşıyıcı

Teknik şartlar: Kaldırma tablalarının elektrifikasyonu
Uygulayıcı: Hyundai Motors Manufacturing Czech [HMMC]

Ayrıntılı bilgi

Basınçlı hava ve enerji transferi kamyon fabrikası

Teknik şartlar: Havada Monoray Sistemi (Basınçlı hava ve enerji) montaj hattı
Uygulayıcı: MAN Trucks

Ayrıntılı bilgi

Skillet-system – araç montaj

Uygulama: Skid-system – araç montajı
Uygulayıcı: BMW, Dingolfing, Almanya

Ayrıntılı bilgi