Rüzgar Enerji Santralleri

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for Wind Turbines

"Yeşil" Rüzgar Türbinler, sepette bulunan jeneratör vasıtasıyla bıçak dönüşünü elektriğe çevirirler. Çiftliklerde bulunan çoklu türbinler açık tepelerde, kıyı şeritlerinde offshore konumlandırılmıştır. Büyük ölçekli 3-5 MW ticari rüzgar türbinleri teknolojisi yıllar içinde gelişmiştir. Bu nedenle, inşaatçılar enerji ve veri iletimi için yüksek miktarda, güvenilir ve özel elektrik donanımlarına ihtiyaç duyarlar. Modern rüzgar türbinlerinde kanat açısı ve rotor adım adım kontrol edilerek değişen rüzgar koşullarına uyum sağlarlar. Bunu yapmak için enerji ve veri dönen bıçakların içinde geçmek zorundadır. Ayrıca, 5 MW'ye kadar enerji jeneratörden güç ünitesine hareket etmelidir. Malzemenin toplam maliyeti ve montaj son derece önemlidir bundan dolayı OEM'ler daha etkin ve daha az maliyetli çözümler bulmak zorunda kalırlar. Ayrıca, daha uzun parça ömrü ve performans gereksinimlerini karşılamak için en az bakım talep ederler.

Otomasyon sektöründeki uzmanlığımız ve deneyimlerimizle, yeni tip iletken çubuklar ve kayar bilezikler geliştirdik. Modüler bileşen tasarım kavramları kullanarak hem rüzgar türbinlerinin elektrik gereksinimlerini karşılamak hem de özel kontrol gerekliliklerine uyum sağlamayı amaçladık.

Çekici bussTM Alüminyum Buss Çubuk Çözümü – maliyet verimliliği ve kule iletimi için kablolara eşsiz bir alternatif; yüzlerce turbinde başarıyla kullanıldı. Bu aşınmaya dayanıklı, düşük ve orta seviye voltajlar için sertleştirilmiş alüminyumdan imal edilmiştir. İletkenler koruyucu yalıtım muhafazaları ile kaplanmış ve esnektir. Bölümler sürekli buss çubuğu oluşturmak için cıvatalanmıştır. Kurulumu kolay ve güvenlidir, böylelikle işçilik maliyetlerinden tasarruf edilir.

“PCS” Kayar Bilezik Kompleleri – Conductix-Wampfler tarafınfan geliştirilen altın kaplı toplayıcı bilezikler ve eşsiz altın alaşımlı tek bilezik düzenlemeleri bakım gerektirmeden iletim ihtiyaçlarınızı karşılar. 100 milyonluk dönüş ömrü verimli türbinlerdeki anahtar faktördür. Türbin göbeğine ve makine dairesine doğrudan bağlantılıdır ve hem stator hemde rotor kanatları üzerindeki endüstri-standartı bağlantılar mevcuttur. PCS kayar bilezik kompleleri her marka gereksinimlerini karşılamak için mekanik konut ve bağlantı parçalarını içerir. Bunlar ayrıca optik fiber veri iletimi ve pozisyonel encoder için fiber optik döner bağlantılarla mevcuttur.