Yığın Malzeme Taşınması

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission System for Bulk Material

Global ticaret konteynırlarla yapılıyor olmasına rağmen, önemli bir kısmı dökme yük olarak taşınır. Kuru yığın yük tesisleri, depolama ve iri taneli mineraller, cevherler, tarım ürünleri ve orman ürünleri. Birçok yığın tesisi 7/24 faaliyet gösterir, bundan dolayı malzeme taşıyıcı makineler ağır yüklere dayanıklı, güvenli ve bakımı kolay olmalıdır. Kırıcı ve boyutlandırıcı gibi proses donanımlarında olduğu gibi , dayanıklı ve güvenilir enerji ve veri iletim sistemleri istifleme/harmanlama, boşaltım taşıyıcısı, gemi yükleyici ve boşaltıcı, radyal istifleyici, yığınlayıcı, silolar, ve vinçler içinde gereklidir. Elektrifikasyon makinenin tipine, uygulamaya ve taşınacak yüke göre ayarlanmalıdır. Ayrıca, birçok elektrifikasyon sistemi tozlu ortamlara, aşındırıcı malzemelere ve tehlikeli koşullara dayanacak şekilde tasarlanmalıdır.

Özelleştirilmiş Conduxtix-Wampfler enerji ve veri iletim ürünleri, yığın taşıma endüstrisinin talepleri doğrultusunda geliştirilmiştir. Deneyim ve geniş ürün yelpazesi bizim yıllardır müşterilerimize mümkün olan en iyi çözümü sunmamızı sağlamıştır. Müşterilerimizin küresel faaliyetleri bizim anahtar teslim sistemlerimiz ve dünya çapında satış ve mühendislik ağı ile desteklenmektedir. Sunduklarımız:

Motor-Tahrikli Kablo Sistemleri – monospiral veya rüzgar makaraları ana gücü ve veri iletimini sağlamak için kullanılır  istifleyici/harmanlayıcı gibi. kablolar veya hortumlar. Motorlu Makaralar manyetik kavrama sağlar veya özel kayar bilezik komplesi ve enerji/veri iletimi için fiber optik vericiler transmitters.

Feston Sistemleri – tozlu ve zor koşullar için, güvenilir feston sistemleri vinç köprü hareketi, gemi yükleme, yığın taşıyıcılar için   kablo yönetimi sağlarlar.Bunlar fireyi minimize etmek, mümkün olan en iyi performansı sağlamak ve toza karşı dayanıklı olmak  için I-parçalar veya Kare profiller üzerinde hareket ederler.

Kablo Koruma Sistemleri – Trenchguard ve CoverZip kablo koruma sistemleri alt yüzeye yayılarak kabloların ömrünü uzatırlar.

İletken Ray Sistemleri – özel olarak yüksek dayanıklılığa sahip olarak üretilmiştir. İletken ray sistemleri hareketli ekipmana güç sağlamak için kullanılır. Eğer gerekli ise aşınmayı önleyici koruyucu kaplamalar önermekteyiz.

Yay-Tahrikli Kablo Makaraları – yığın taşıma makinelerinin yatay veya dikey hareketi için makara için gerekli enerji olmadan kullanılabilirler.

Jay Telsiz Uzaktan Kumandalar –  makinelerin uzaktan kullanılması ve izlenmesi için güvenli bir yol sağlar. Geniş yelpazedeki endüstriyel ve emniyetli telsiz uzaktan kumandalar, yığın malzeme elleçleme uygulamasına yönelik sayısız çözüm sunmaktadır.

Gemi boşaltıcı

Teknik şartlar: Gemi boşaltıcı için ana güç beslemesi
Uygulayıcı: Akzo Nobel

Ayrıntılı bilgi

Maden yatağı için 4 adet istifleyici ve boşaltıcı

Uygulama: 4 adet istifleyici&Maden yatağı için boşaltıcı
Uygulayıcı: MaJiShan Port, [CN]

Ayrıntılı bilgi

Bakır Madeni Taşıyıcı Sistem (İstifçi/Taşıyıcı Köprü)

Uygulama: Bakır Madeni Taşıyıcı Sistem (İstifçi/Taşıyıcı Köprü)
Uygulayıcı: Southern Peru Copper Corporation

Ayrıntılı bilgi

Merdiven sistemli depolama için besleme (kömür madeni)

Uygulama: Merdiven sistemli depolama için besleme (kömür madeni)
Uygulayıcı: SME - CEZ, Elektrik Üretim Şirketi, Detmarovice

Ayrıntılı bilgi

Enerji ve data (FO) transferi ekskavatör

Uygulama: Küreme tekerli ekskavatör
Uygulayıcı: Açık maden linyit işletmesi Almanya

Ayrıntılı bilgi