RTG/RMG Konteyner Vinci

RTG & RMG Container Krane bewegen Container in einem Container Block

Büyük konteynerlerin yükleme ve boşaltma sürelerini azaltmak için en uygun ve en etkili yoldur. Modern konteyner alanlarındaki otomasyon derecesine bağlı olarak durum iki tip konteyner yönetim vinçi ile idare edilebilir: Lastikli Gezer Vinçler (RTG) veya Raylı Gezer Vinçler (RMG).

Her iki tip vincin görevi aynı olmasına rağmen - konteynerlerin blok içine veya yığına giriş çıkışının yönetimi - bu tip makineler için fonksiyonellik ve teknik gereksinimler farklıdır.

RTG vinçleri onboard sürücüler tarafından kontrol edilir. Ana fonksiyonu konteynerlerin kamyonlardan veya terminal traktörlerinden konteyner bloğuna yüklemektir. Tipik RTG 5-8 konteyner genişliğinde 3-5 konteyner yüksekliğindedir. Standart RTG vinçleri seyahat ve kaldırma işlemi için dizel motorla donatılmıştır.RTG'ye enerji ve veri iletimi feston sistemleri veya enerji kılavuz zincirleri ile sağlanmaktadır.

RMG vinçleri tamamen elektriklidir. Ana güç beslemesi ve veri iletimi yüksek dinamik motor tahriği ile yönetilir. RMG vinçleri genellikle RTG vinçlerinden daha geniş ve yüksektir. Otomatikleştirilmiş fonksiyonelliklerine ve ek onboard izleme donanımına bağlı olarak, RMG üzerindeki veri iletimi için gerekenler daha yüksektir. RMG'ye enerji ve veri iletimi yüksek dayanıklılığa sahip Enerji Kılavuz Zincir sistemleri ile yönetilir. Tam otomatik RMG vinçleri Otomatik Yığın Vinçleri -ASC olarak bilinirler.

Conductix-Wampfler, konteyner taşıma endüstrisinde onlarca yıllık deneyime ve uzmanlığa sahiptir. Biz vinç ve diğer liman makine elektrifikasyon için, güvenilir, pratik ve özel çözümler sunuyoruz. Müşterilerimizin küresel faaliyetleri dünya çapındaki satış ve mühendislik ağı, anahtar teslim sistemleriz ve güçlü satış sonrası hizmet anlayışımız ile desteklenmektedir.

Sunduklarımız:

Motorlu Kablo makaraları - özelleştirilmiş, uzun hareketlerde ana güç beslemesini ve veri iletimini yönetmen için manyetik veya değişken frekanslı sürücüler. Kesintisiz enerji ve veri iletimi, özel orta şiddette voltaj ve döner fiberoptik vericiler olarak bilinen kontrol kontak halka kompleleri ile garanti altına alınmıştır.

Kablo Feston Sistemleri - dayanıklı ve güvenilir; konteyner vinçleri üzerindeki güç ve veri kablolarını yönetmek için motorlu veya motorsuz.

Enerji Kılavuzlu Zincirler - gücün etkili yönetimi, sağlamlık, kontrol ve hareketli sistem için veri kabloları

Cİletken Raylı Sistemler - iletken raylar özel veri aktarım sistemleri ile birlikte uzun vinç hareketleri için güç ve kontrol sağlar.

Kablo Koruma Sistemleri - Trenchguard ve CoverZip sistemlerini kapsar ve RMG vinç rayları boyunca kabloları korur.

RMG Konteyner Vinci – Motorize kablo makarası „Sprinter“

Teknik Gereklilikler: Konteyner Vincinin ana güç kaynağı [Motorize kablo makarası], Küçük vinç için güç kaynağı [I-Beam için Festoon Sistemi]
İşletmeci:
Ruskon [Mosagronauchpribo]

Ayrıntılı bilgi

4 adet otomatik istif vinci (ASC) güç beslemesi

Uygulama: 4 adet otomatik istif vinci (ASC) güç beslemesi
Uygulayıcı: P&O Antwerpen (Belçika)

Ayrıntılı bilgi

4 adet otomatik istif vinci (ASC) sürücüsü ana güç beslemesi

Uygulama: 4 adet otomatik istif vinci (ASC) sürücüsü ana güç beslemesi
Uygulayıcı: P&O Antwerpen (Belçika)

Ayrıntılı bilgi

RMG konteyner vinci

Teknik şartlar: Konteyner vinci için ana güç beslemesi
Uygulayıcı: Metrans a.s., Prag [CZ]

Ayrıntılı bilgi