Metalurji

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Metallurgy market

Global ekonomik büyüme, demir, çelik, alüminyum ve bakır talebinde artışa neden olmuştur. Hurda depolama tesisleri, çelik tesisleri, haddeleme, alüminyum döküm ve elektrolitik çıkarma işlemleri için yüksek enerji ve veril ileten makinelere ihtiyaç vardır. Meydana gelebilecek arızalar veya yavaşlamalar atığa ve üretim kaybına neden olabileceğinden güvenirlilik son derece önemlidir. Elektrik sistemleri yüksek ısıya, kıvılcıma, sıçrayan metallerin yaratabileceği zarara karşı son derece dayanıklı olmalıdır. Vinçler işlem sırasında yüksek akım tutabilecek iletken sistemlere ihtiyaç duyarlar. Çelik fabrikalarında, vinçler ortam sıcaklığı 70 dereceyi aşan fırın ve erimiş çeliğin bulunduğu alanda çalışırlar. Bu zorlu koşulların üstesinden gelmek için kabloların ısı koruyucu ve iletken raylara ihtiyacı vardır. Çubuk, kütük ve sargı vinçleri yüksek hızlarda çalışır ancak bu yüksek hızda yükü doğru konumlandırmalıdır. Son olarak, elektro ve kaplama hatlarında paslanmaların olabileceği unutulmamalıdır.

Conductix-Wampfler ürünleri dünyadaki tüm metal tesislerinde kullanılmaktadır. Ham madde tedariğinden, üretimine kadar tüm metal işleme işlemleri hakkkında tecrübeye sahibiz. Global satış ve servis ağımız, herzaman yanınızdayız. Eğer yerinde montaj yardımı veya anahtar teslim çalışmalara ihtiyacınız oluğunda Conductix-Wampfler'den daha tecrübeli bir iş ortağı yoktur.

Metal işleme alanları için ürünlerimiz:

İletken RaylarVinçler, Kepçe, ve Döküm vinci, vals/kütük vinçleri, and sargı/çubuk/plaka kaldırma vinçleri için güç sağlamaktayız. Yalıtımlı çubuklar için 1500 ampere kadar kullanılabilen şarj pisti Kanyaklı Ray 2500'den 6000 ampere kadar. Aşındırıcı sinterleme, elektrolitik işlemlerinde kullanılan vinçler, isteğe bağlı olarak Dura-Coat koruma ile donatılabilir. vinçler durağan halde çalışırken güç alabilir.

Kablo feston sistemleri – güvenilir kablo düz veya eğimli çalışmalarda işleme ve depolama vinçlerine köprü gücü sağlar. İsteğe bağlı olarak önceden montajlanmış sistemler montaj süresini kısaltır.

Motor-Tahrikli Makaralar – düşük maliyetli bakım gerektirir ve kabloları ve hortumları transfer araçları içinyönetebilir.

Yay-Tahrikli Makaralarhurda vinci ve diğer kullanımlar için güç sağlar.

Kayar Bilezik Kompleleri – dayanıklı muhafazaya sahip, trnasfer gücü ve kontrol sinyalini pota oturgacına iletir.

Jay Telsiz Uzaktan Kumandalar –  makinelerin uzaktan kullanılması ve izlenmesi için güvenli bir yol sağlar. Geniş yelpazedeki endüstriyel ve emniyetli telsiz uzaktan kumandalar, çok sayıda metalürji uygulamasına yönelik sayısız çözüm sunmaktadır.