Vinçler

An Overhead Crane equiped with a Conductix-Wampfler C-Rail Cable Festoon System

Malların kaldırılması ve taşınması her üretim, montaj ve lojistik işleminin bir parçasıdır. Malların ve malzemenin ebatlarına ve ağırlığına bağlı olarak, kaldırma işlemi yapacak makineler farklı farklı tasarlanmıştır. Ancak, yatay ve dikey hareketler ortaktır. Yere sabit nakliye ve kaldırma ekipmanlarının yanında, vinçler bu görev için en çok kullanılan malzeme taşıma donanımıdır. Tavan vinçleri, tam otomatik ve işlem vinçlerine yönelik çalışır. Vinç tiplerinin faaliyet alanı taşıdıkları malzemenin türüne göre değişiklik gösterir - tüm dünyada, her gün. Enerji ve veri iletim sistemleri, emniyet, güvenirlik ve verimli çalışma konusunda önemli rol oynar. Farklı tasarımlara ve vinçlerin fonksiyonelliklerine, güç beslemelerine ve veri iletim sistemlerine bağlı olarak gereksinimlerin belirlenmesi lazımdır. Ayrıca, çelik miller, izabeler, atıktan enerjiye sistemleri (WRC) yüksek ve özelleştirilmiş sistemler gibi farklı çalışma alanlarında kullanımlar ile ilgili gereksinimlerin belirlenmesi gerekir.

Conductix-Wampfler elektrikli vinç alanında dünya lideridir. Tüm tipteki vinçler için standartlaştırılmış çözümler sunmakta ve ihtiyaçlarınıza göre çözümler üretmekteyiz. Conductix-Wampfler, müşterilerine yakın olabilmek için geniş bir satış ve mühendislik ağına sahiptir. Yerel stoklar ve kısa süreli parçalar müşterilerimize destek olabilmek için muhafaza edilmektedir.

Enerji Bara Sistemleri – fabrika vinçleri için, tek kutup yalıtımlı , çoklu kutup veya  kapalı iletken ray sistemleri en güvenilir ve maliyet verimliliğine sahip çözümlerdir. Vinçlerde çapraz hareket iletken çubuklar ve özel veri taşıma sistemleri kullanılarak sağlanabilir.

Kablo Taşıma Arabaları – vinçler geleneksel ancak son derece sağlam ve güvenli feston sistemleri (motorlu veya motorsuz) ile donatılmıştır.

Enerji Kılavuz Zincirleri – uzayabilen kollu vinçlerde olduğu gibi çapraz hareket için kablolar yönetilebilir.

Yay Tahrikli veya  Motor-Tahrikli Kablo Makaraları – kablolar dikey kaldırma uygulamalarında kullanılabilir.

Kayar Bilezikler – 360 derece dönen hareketli parçalara güç iletimi ve kontrolü.

Lastik veya Gözenekli Tamponlar – vinç elemanlarına gelen çarpmalar için koruma sağlar.

İşleme Vinçleri

Montaj açıklaması
Çimento fabrikasındaki işleme vinçleri

Ülke
Çek Cumhuriyeti

Şehir
Radotín

Temsil ofisi
Conductix-Wampfler s.r.o. [CZ]

İşletmeci
Českomoravský cement, a.s.

Teknik Gereklilikler
2 vinç için ana güç kaynağı

Sistem rotası
Lineer

Seyahat mesafesi [yük]
57 m

Seyahat hızı [yük]
60 m/dk

Ürünler
Baralar, Program 0812 Tek Güç Hattı

Kutup sayısı
3 + PE

Akım
400 A

Gerilim
400 V

Çevresel şart(lar)
Yüksek toz yükü

Benzer Ürünler

Single PowerLine 0812