Otomotiv

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Automotive industry

Otomobil üretim tesisleri yüksek adetlerde yüksek kaliteli araçlar üretirler. Fakat hızla değişen modellerin taşınması esnek olmalıdır. Sadece modern otomobil üretim tesislerinde güvenilir ve ergonomik donanımlar kullanılmaktadır – bu tesislerde Conductix-Wampfler ürünlerini görebilirsiniz.

Üretimin ilk aşamalarında, elektrikli tavan vinçleri (EOT) çelik gibi temel ham maddelerin taşınmasında kullanılır. Transfer taşıtları malzemeyi ve gereçleri yerlerinden alır. Komponentler Elektrikli Ray Sistemleri vasıtasıyla (EMS) gövde işleme bölümüne taşınır, (BIW) burada gövde şeklini almaya başlar. EMS veya güçlendirilmiş kayar taşıyıcılar araç gövdesini boya bölümüne taşır. Geniş boyuttaki Otomatik Depolama ve Geri alma sistemleri (AS/RS) montaj sırasına göre anlık depolama sağlarlar. Otomatik Kılavuzlu Taşıtlar (AGV) ve ray kılavuzlu taşıtlar (RGV) "evlilik" hattına taşırlar. Son olarak EMS ve bantlar, ürünü tavan hatlarından taşırlar taban hatları. Montaj işçileri istasyonları, hoists, dengeleyicileri, ve gerekli nakliye aletlerini, pnömatik veya güç tahrikli, kullanarak gerekli işlemleri yaparlar.

Otomobil endüstrisinin tüm alanlarında enerji ve veri iletim sistemleri sunmaktayız. Güç ve veri transferi için; vinçler, elektrikli tek ray sistemleri, taşıyıcılar, transfer araçları, tava systems, veya montaj gereçleri olarak Conductix-Wampfler ihtiyaçlarınız için doğru çözümler sunar.

İletken raylar – güç EOT vinci, elektrikli tekray sistemleri (EMS), transfer araçları, esnek taşıma sistemleri ve geniş bir yelpazede AS/RS.

Kablo Feston Sistemleri – EOT vinci köprü hareketi için kablo yönetimi, montaj hattı, elektrik ve sıkıştırılmış hava hatları yönetimi

Temassız güç transferi (IPT®) –    transfer taşıtları için temassız enerji, kaldırma tablalı hatlar,Otomatik Kılavuzlu Taşıtlar veya (Ray Kılavuzlu) Taşıtlar (RGV) için güç sağlar.

Elektrik/Sıkıştırılmış Hava SistemleriAlet Nakliyesi, ve Dengeleyiciler – montaj hatlarında üretkenliği ve emniyeti arttırmak için, montaj hattı gereçlerine, elektrik ve sıkıştırılmış hava güçlerine kolay erişilebilir sistemler sunarız.

Yay tahrikli Kablo Makaralar – farklı tiplerdeki transfer taşıtlarının testi için harici 12V enerji beslemesi sunarız.

Yüksek hızlı Hücresel Tamponlar – kaldırma istasyonlarındaki ve döner tablolardaki çarpışma siddetini azaltmak için

Marriage line at a car production plantMarriage line at a car production plantMarriage line at a car production plant
İndirilenler: 

Otomatik güdümlü vagonlar – Bir otomobil üretim tesisindeki birleşme hattı

Uygulama
Bir otomobil üretim tesisindeki birleşme hattı

Ülke
Almanya

Şehir
Osnabrück

İşletmeci
VW, Osnabrück

Temsil ofisi
Conductix-Wampfler GmbH [D]

Teknik Gereklilikler
Otomatik Güdümlü vagon için temassız güç kaynağı, aynı zamanda birleşme hattının kaldırma pistonu için

Hat uzunluğu
75 m

Vagon sayısı
7

Ek bilgi [vagon]

  • Ağırlık: 0,55 t
  • Taşıma kapasitesi: 2,5 t


Seyahat hızı [Yük]
Azami 30 m/dk

Ürünler
IPT® (Endüktif Güç Aktarımı)

Güç

  • 0,75 kW/24 V DC F-Pickup
  • 16 kW IPT® Hat Tedariki


Ek bilgi
Vagonları kaldırmak için hidrolik kaldırma pistonu

Benzer Ürünler

Temassız Enerji Transfer Sistemleri IPT® - Zemin