Otomotiv

Conductix-Wampfler offers Energy & Data Transmission Systems for the Automotive industry

Otomobil üretim tesisleri yüksek adetlerde yüksek kaliteli araçlar üretirler. Fakat hızla değişen modellerin taşınması esnek olmalıdır. Sadece modern otomobil üretim tesislerinde güvenilir ve ergonomik donanımlar kullanılmaktadır – bu tesislerde Conductix-Wampfler ürünlerini görebilirsiniz.

Üretimin ilk aşamalarında, elektrikli tavan vinçleri (EOT) çelik gibi temel ham maddelerin taşınmasında kullanılır. Transfer taşıtları malzemeyi ve gereçleri yerlerinden alır. Komponentler Elektrikli Ray Sistemleri vasıtasıyla (EMS) gövde işleme bölümüne taşınır, (BIW) burada gövde şeklini almaya başlar. EMS veya güçlendirilmiş kayar taşıyıcılar araç gövdesini boya bölümüne taşır. Geniş boyuttaki Otomatik Depolama ve Geri alma sistemleri (AS/RS) montaj sırasına göre anlık depolama sağlarlar. Otomatik Kılavuzlu Taşıtlar (AGV) ve ray kılavuzlu taşıtlar (RGV) "evlilik" hattına taşırlar. Son olarak EMS ve bantlar, ürünü tavan hatlarından taşırlar taban hatları. Montaj işçileri istasyonları, hoists, dengeleyicileri, ve gerekli nakliye aletlerini, pnömatik veya güç tahrikli, kullanarak gerekli işlemleri yaparlar.

Otomobil endüstrisinin tüm alanlarında enerji ve veri iletim sistemleri sunmaktayız. Güç ve veri transferi için; vinçler, elektrikli tek ray sistemleri, taşıyıcılar, transfer araçları, tava systems, veya montaj gereçleri olarak Conductix-Wampfler ihtiyaçlarınız için doğru çözümler sunar.

İletken raylar – güç EOT vinci, elektrikli tekray sistemleri (EMS), transfer araçları, esnek taşıma sistemleri ve geniş bir yelpazede AS/RS.

Kablo Feston Sistemleri – EOT vinci köprü hareketi için kablo yönetimi, montaj hattı, elektrik ve sıkıştırılmış hava hatları yönetimi

Temassız güç transferi (IPT®) –    transfer taşıtları için temassız enerji, kaldırma tablalı hatlar,Otomatik Kılavuzlu Taşıtlar veya (Ray Kılavuzlu) Taşıtlar (RGV) için güç sağlar.

Elektrik/Sıkıştırılmış Hava SistemleriAlet Nakliyesi, ve Dengeleyiciler – montaj hatlarında üretkenliği ve emniyeti arttırmak için, montaj hattı gereçlerine, elektrik ve sıkıştırılmış hava güçlerine kolay erişilebilir sistemler sunarız.

Yay tahrikli Kablo Makaralar – farklı tiplerdeki transfer taşıtlarının testi için harici 12V enerji beslemesi sunarız.

Yüksek hızlı Hücresel Tamponlar – kaldırma istasyonlarındaki ve döner tablolardaki çarpışma siddetini azaltmak için

Electrified Monorail System for door transportation [RENAULT plant, Scenic car model]Electrified Monorail System for door transportation [RENAULT plant, Scenic car model]Electrified Monorail System for door transportation [RENAULT plant, Scenic car model]
İndirilenler: 

Elektrikli tek-ray sistemi

Uygulama
Kapı taşıma hattı için elektrikli tek-ray sistemi – (RENAULT fabrikası, Senic araba modeli)

Ülke

Fransa

Şehir

Douai

Temsilcilik Ofisi

Conductix-Wampfler S.A. [F]

Uygulayıcı

CLEMESSY

Teknik şartlar

Montaj hattı Yerleşim planı değişimi ile yapılan EMS kapı konveyörü modifikasyonu

Hat uzunluğu

120 metre (2 farklı seviye, zemin kat ve birinci kat)

Taşıyıcı sayısı

200

Ürünler

Bara sistemi, Program 0815, SingleFlexLine

Ek ürün bilgileri

  • Enerji besleme ve sinyali için bağlantı kutusu
  • 1 metre eğim çapı

Kutup sayısı
6 kutup

Güç

100 A

Akım

400 V

Ek bilgiler

  • 2002’den beri faal olan elektrikli tek-ray sistemi
  • 2012 yılı yerleşim planı değişimi
Benzer Ürünler

Single FlexLine 0815